VR Training – nowoczesność, zaangażowanie i ciekawa forma szkolenia – Company (Un)Hacked

VR Training – nudzie mówimy STOP!

Czy faktycznie wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w szkolenia (tzw. VR Training), gwarantuje jego ciekawą formę? Żyjemy w świecie, w którym otaczają nas wszelkiej maści szkolenia, webinaria, prezentacje… Czasem mamy ochotę skorzystać z takiej formy poznawania wiedzy, ale wstępna agenda czy opis skutecznie nas zniechęcają. Prezentacja niepoparta praktycznym pokazem, webinarium ograniczone do przeklikania i przeczytania slajdów – nie, dziękuję! Ile razy zdarzyło się, że w gruncie rzeczy ciekawe wydarzenie, zostaje „położone” przez nudny wykład jednego z prelegentów. Czy zastanawiałeś się dlaczego dostępnych jest tak wiele różnych formatów wydarzeń? Czy spotkałeś się z różnymi metodami przekazu stosowanymi podczas szkoleń, których zakres był praktycznie identyczny? Na pewno mogłeś szybko porównać i docenić ciekawsze i lepiej zorganizowane wydarzenie. Skąd biorą się różne metody szkoleniowe i dlaczego jedne cieszą się lepszą renomą, a inne gorszą? Czy faktycznie forma w dużym stopniu przekłada się na skuteczność?

Ciekawa forma szkolenia kluczem do skuteczności

Otóż odpowiedź brzmi – TAK. Forma w prostej linii przekłada się na to jak przyswajamy omawiane zagadnienia. Choćby najciekawsza tematyka niepoparta interesującym przekazem spowoduje, że szybko zapomnimy wszystko, co zostało nam przedstawione. Nawet najciekawszy pod względem tematycznym wykład, poparty wieloma „trikami” i przykładami z życia, ale przeprowadzony w nudnej formie, może szybko ulotnić się z naszej pamięci, wraz z wiedzą, która miała w niej zostać.

Zdefiniowanie grupy docelowej

Z drugiej strony, ciekawa forma to nie wszystko. Ważna jest przede wszystkim zawartość merytoryczna, dostosowana do grupy szkoleniowej. Weźmy pierwszy lepszy przykład z naszej branży. Szkolenie dotyczące obsługi serwera pocztowego. Zupełnie inny zakres będzie miało szkolenie dla administratorów, dla których ważne jest utrzymanie ciągłości i obsługa produktu od strony działania aplikacji, niż szkolenie dla użytkowników, dotyczące aspektów związanych z codzienną pracą i możliwością personalizacji, usprawniającej wykonywanie standardowych zadań. Nie da się zrobić szablonu, który połączy jedno i drugie. To w głównej mierze od instruktora zależy, czy trafi z tematyką do słuchaczy. Czasem wpływ na skuteczność szkolenia ma tzw. dyspozycja dnia… zarówno trenera, jak i kursanta. Jak zatem można wyeliminować czynnik ludzki pierwszego z nich? Oddając pole nowoczesnym technikom szkoleniowym.

Eliminujemy wpływ czynnika ludzkiego

Kurs realizowany przy wykorzystaniu gogli VR zawsze będzie taki sam. Pogoda, samopoczucie, problemy życiowe trenera nie będą wpływać na to w jaki sposób w danym dniu przeprowadzane jest szkolenie. Mamy gwarancję, że każdy kursant dostanie dokładnie takie same treści. Treści, które powstają w wyniku połączenia własnych doświadczeń oraz informacji zwrotnych od innych firm, korzystających z tego samego szkolenia. Dodatkowym czynnikiem, który możemy minimalizować w ramach VR Trainingu, jest dyspozycja dnia kursanta. Mając swoje gogle, możemy szkolić pracowników w dogodnych dla nich momentach dnia, zrezygnować z dodatkowego obciążania ich, gdy mają ważniejsze obowiązki oraz pozwolić każdemu przyswajać wiedzę we własnym tempie. Kolejnym ważnym aspektem w odniesieniu do realizacji szkolenia, jest możliwość przeprowadzenia wirtualnego treningu w dowolnym miejscu i czasie. Nie trzeba zbierać dużej grupy słuchaczy w jednej sali, aby specjalnie zaproszony specjalista mógł w jednej chwili przeszkolić wszystkich.

VR Training sprawdza się także w cyberbezpieczeństwie

Nasza autorska aplikacja – Company (Un)Hacked, jest sztandarowym przykładem gwarantującego sukces wpływu nowoczesnych technologii na realizację szkoleń. Zawartość merytoryczna jest połączeniem własnych doświadczeń, wiadomości branżowych oraz informacji zwrotnych od klientów. Wszystko ubrane w atrakcyjną wizualnie formę, wymodelowaną z największą dbałością o szczegóły. Nie celujemy w specjalistów IT – to nie jest nasz target. Nasze szkolenie dedykowane jest dla zwykłych pracowników, którzy codziennie korzystają z komputera czy smartfonu. To oni stanowią największe zagrożenie dla bezpieczeństwa informatycznego firmy. W naszej aplikacji staramy się połączyć naukę i zabawę. Gwarantujemy, że po wejściu do wirtualnego pokoju hakera, nie będziesz chciał z niego wyjść. To właśnie dzięki tej nowoczesnej formie, poznawane zagadnienia są przyswajane w dużo większym stopniu, niż w trakcie standardowego kursu cyberbezpieczeństwa. Najlepiej przekonać się o tym we własnym zakresie. Jeśli chcesz poznać naszą aplikację, przejść kilka scenariuszy i ocenić ich przydatność przy kształtowaniu świadomości swoich pracowników – nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.